Żelistrzewo. UKS Basket walczy na parkietach

Krzysztof Miśdzioł
K.Miśdzioł
Dziewczęta z UKS Basket Żelistrzewo w pomorskiej lidze młodziczek młodszych (rocznik 99) zmierzyły się na wyjeździe z UKS Jedynką Lębork. I rozgromiły zespół gospodarzy.

Podopieczne trenera Mateusza Bieszke wygrały aż 81:24 32:2, 23:2, 9:9, 17:11)!
- W całym spotkaniu wyraźnie dominował nasz zespół - informuje trener żelistrzewianek. - Przewaga nie podlegała dyskusji, co pokazała pierwsza i druga kwarta. Po tym okresie gry prowadziliśmy Mateusza Bieszke wygrywały 55:4! Po przerwie dziewczyny już nieco odpuściły.

Natomiast w lidze młodziczek starszych ta sama drużyna Basketu przegrała we Władysławowie z tamtejszą Blizą (rocznik 1998). W tej lidze koszykarki z Żelistrzewa jednak tylko nabierają doświadczenia.

A w niedzielę zakończył się ogólnopolski turniej o puchar wójta gminy Puck rocznika 1999 i młodszych. Koszykarki UKS Basket Żelistrzewo wystąpiły w roli gospodarzy i zarazem obrończyń tytułu sprzed roku.