Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Złoto juniorów w Cetniewie [fotogaleria]

K.Miśdzioł R.Kościelniak
Złoty medal wywalczyła w sobotę polska drużyna juniorów na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w tenisie stołowym w kategoriach młodzieżowych, które rozgrywano we Władysławowie.

Marsz polskich juniorów po złoto był niezwykle dramatyczny. Po wyeliminowaniu w turnieju głównym Izraela i Rosji, podopieczni trenera Piotra Napiórkowskiego w pokonali Czechów 3:2, a decydujący pojedynek na swoją korzyść rozstrzygnął Artur Białek.

W finale wygraliśmy 3:0 z Belgią, ale wynik może być mylący. Najpierw była ciężka przeprawa Białka z Jeanem Lauricem (3:2), a potem zaczął się prawdziwy horror. Robert Floras w pojedynku z Cedrikiem Nuytinckiem prowadził 2:0 w setach i miał meczbola. Belg zdołał jednak obronić się i wygrać seta, a następnie doprowadzić do stanu 2:2. W piątym secie było już 6:10 i zanosiło się na punkt dla rywali, ale Floras odrobił straty i wygrał 14:12. W trzecim meczu Konrad Kulpa pokonał Robina Devosa 3:1.

W sobotnim turnieju drużynowym juniorek Polki dotarły do półfinału, gdzie uległy przyszłym triumfatorkom, Japonii 1:3 i musiały się zadowolić brązowym krążkiem. Jedyny punkt dla Polek zdobyła Magdalena Szczerkowska, pokonując 3:2 zwyciężczynię turnieju gry pojedynczej Miyu Maedę.

Wczoraj medal dla Polski zdobywały pary deblowe. Kadeci Michał Bankosz i Marcin Sankowski dopiero w finale ulegli Słowakom Michalowi Pavolce i Patrikowi Vlacusce 0:3. Brązowy medal natomiast zdobyły kadetki Sandra Wabik Karolina Komosińska. Dwa srebra - w singlu i deblu juniorów - wywalczył Floras, brązowe
medale w singlu juniorów przypadły Szczerkowskiej i Białkowi.

W piątkowym wydaniu Echa Ziemi Puckiej rozstrzygniemy konkurs, który ogłosiliśmy wspólnie z Polskim Związkiem Tenisa Stołowego i rozdamy nagrody: koszulki reprezentacji Polski i profesjonalne rakietki do pingponga z piłeczkami.

DMŚ (Moskwa)
Polki zajęły dziesiąte, a Polacy dwunaste miejsce w rozgrywanych w Moskwie drużynowych mistrzostwach świata. Nasze pingpongistki w pojedynku o wejście do ćwierćfinałów uległy Holandii 2:3. W walce o miejsca 9-12 najpierw pokonały 3:1 Chorwację, a później uległy 0:3 Tajwanowi. Panowie w spotkaniu o ćwierćfinał przegrali z Białorusią 0:3, a w meczach o lokaty 9-12 z Austrią i Szwecją po 2:3.

Czy Biało - Czerwoni zatriumfują w stolicy?