Boks. Dziewczęta na ringu we Władysławowie walczą o medale

pen, rk
We Władysławowie rozpoczęły się mistrzostwa Europy w boksie juniorek i kadetek. Do Ośrodka Przygotowań Olimpijskich Cetniewo przyjechały reprezentacje 21 krajów.

Pięściarki z Polski chcą w zawodach zaprezentować się z bardzo dobrej strony. Na 6 medali wśród kadetek oraz 4-5 juniorek liczy Marek Węgierski, trener młodzieżowej reprezentacji Polski.
- Wśród kadetek największe szanse na medale mają Wiktoria Sądej, Barbara Niedziela, Justyna Walaś czy Natalia Andrulaniec - wylicza trener Węgierski. - Liczę, że Elżbieta Wójcik obroni ubiegłoroczny tytuł mistrzyni Europy.

Piłkarski serwis powiatu puckiego

Nieco mniejsze nadzieje w kategorii juniorek trener tłumaczy brakiem doświadczenia swych podopiecznych.
- Niektóre z nich dopiero w tym roku zaczęły przygodę z boksem - wyjaśnia Węgierski. - One mają na swoim koncie dopiero po cztery walki. Tu mają przede wszystkim zdobyć doświadczenia.
Runda eliminacyjna mistrzostw Europy pokazuje, że nadzieje trenera polskiej kadry są uzasadnione. Ba, już teraz można mówić o dużym sukcesie polskich pięściarek.

Pierwszego dnia na sześć zawodniczek aż pięć zakończyło swoje pojedynki zwycięstwem. Barbara Niedziela w kategorii 52 kg pokonała Ukrainkę Anhelinę Bondarenko. Klaudia Markocka (54 kg) wygrała z Turczynką Mucellą Azizoglu. Grażyna Grygiel (60 kg) pokonała Irlandkę Sidhah Greene. Kamila Januszewska (75 kg) wygrała z Węgierką Fanny Kaszanyi. Wśród juniorek Paulina Jakubczyk (57 kg) pokonała Czeszkę Lucię Sedlackową.

Nie gorzej szło w drugim dniu mistrzostw. Do strefy medalowej awansowała już Monika Kobylarz, która walczy w kategorii 46 kg.
- Bardzo się cieszę, to dla mnie olbrzymi sukces - powiedziała bokserka "Dziennikowi Bałtyckiemu". - Brąz już sobie zapewniłam, teraz czeka mnie walka o awans do ścisłego finału.

Co ciekawego czeka nas w najbliższych dniach na terenie nadmorskiego powiatu?

Walki rozpoczynają się w głównej hali Ośrodka Przygotowań Olimpijskich o godz. 16. Organizatorzy imprezy przygotowali dwa ringi, na których równolegle toczą się pojedynki kadetek i juniorek.