Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Znamy najlepsze kluby sportowe w Pucku. 2023 r. zdominował LKS Ziemi Puckiej. Na podium Akademia Pliński & Wika oraz KS Zatoka Puck

Piotr Niemkiewicz
Piotr Niemkiewicz
Klasyfikacja Klubów sportowych i dyscyplin sportowych w mieście Puck w 2023 roku wg klasyfikacji Ministerstwa Sportu
Klasyfikacja Klubów sportowych i dyscyplin sportowych w mieście Puck w 2023 roku wg klasyfikacji Ministerstwa Sportu Akademia Siatkówki Pliński & Wika
Lekkoatletyka w Pucku, a potem dłuuuuuga przerwa i wreszcie siatkówka dziewcząt oraz żeglarstwo. To trzy dyscypliny, w których młodzieżowi sportowcy z Pucka najczęściej zdobywali punkty w 2023 roku. To m.in. dzięki ich wynikom powiat pucki zajął 10 miejsce w województwie pomorskim (na 20), wynika z danych zebranych przez Ministerstwo Sportu.

Młodzieżową statystykę sportowych osiągnięć od lat prowadzi Ministerstwo Sportu. Pod koniec roku specjaliści z Warszawy publikują zestawienie - wyniki młodzieżowego współzawodnictwa sportowego. Dane rozbijane są m.in. na poszczególne województwa, powiaty, a także kluby.

- Współzawodnictwo to prowadzone jest między klubami sportowymi, miastami, powiatami, oraz województwami i obejmuje wyniki sportowe i rywalizację w ponad 70 dyscyplinach sportowych - wyjaśnia Waldemar Płomień z Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Ziemi Puckiej, jeden z najbardziej utytułowanych trenerów w nadmorskim powiecie.

Dzięki usystematyzowanemu - i sprawdzanemu centralnie - współzawodnictwu m.in. można obiektywnie ocenić skuteczność szkolenia zawodników.

Z kolei dla samorządów to podpowiedź, w jaką dyscyplinę warto inwestować budżetowe pieniądze i tak wspierać efektywnie działające lokalne kluby.

W 2023 roku powiat pucki w 0gólnopolskim Współzawodnictwie Sportowym, w kategorii powiatów wywalczył 273,88 punktów. To dało niezłe 10 miejsce w województwie pomorskim (na 20 samorządów) oraz równie świetne 130 miejsce w Polsce na 369 sklasyfikowanych powiatów.

- Jest to poprawa o 36 pozycji w stosunku do roku 2022 - podkreśla Waldemar Płomień.

Sportowa rywalizacja w Pucku

W powiatowym mieście rywalizację zdecydowanie wygrywa LKS Ziemi Puckiej, którego zawodnicy uzbierali 87,5 punktu. I to zdecydowanie najlepszy wynik.

Drugi w tym zestawieniu klub Akademia Pliński & Wika ma niecałe 25 pkt. (24,78). Założony przez byłych kadrowiczów Daniela Plińskiego i Marcina Wikę APW specjalizuje się w piłce siatkowej. Punkty do rankingu udało się zdobyć dzięki sekcji dziewcząt.

Podium zamyka KS Zatoka Puck - żeglarski zespół z sukcesami rywalizujący m.in. na wodach Zatoki Puckiej i Gdańskiej. Dorobek medalowy z tegorocznego sezonu pozwolił uzbierać 12 punktów.

Miejscami od 4 do 6 zajęły - odpowiednio - kluby zajmujące się strzelectwem i piłką nożną dziewcząt i siatkówką. KS Grot dorzucił do miejskiej puli 6 punktów, jeden mniej Stowarzyszenie Port Puck, a jeden uzbierał UKS Zatoka 95 (piłka siatkowa dziewcząt).

Bez punktów w sportowej klasyfikacji sezon startów 2023 kończą: KS Korab Puck (siatkówka), Stowarzyszenie „Na Fali” (żeglarstwo) oraz Mayo Judo & Fitnes Center.

Klasyfikacja klubów sportowych. Dla powiatu puckiego najwięcej punktów zdobyli:

 • 87,50 pkt - Lekkoatletyczny Klub Sportowy Ziemi Puckiej Puck.
 • 87,50 pkt - Klif Chłapowo
 • 24,78 pkt - Akademia Pliński & Wika
 • 16,00 pkt - Neptun Kosakowo
 • 13,50 pkt - UKS Bliza Władysławowo
 • 12,00 pkt - KS Zatoka Puck
 • 6,00 pkt - MUKS Kosakowo
 • 6,00 pkt - Klub Sportowy Grot Puck
 • 5,00 pkt - Stowarzyszenie Port Puck
 • 3,00 pkt - ULKS Skoczek Pogórze
 • 1,00 pkt - Artistica Pogórze
 • 1,00 pkt - UKS Zatoka 95 Puck
 • 0,60 pkt - Centrum Szkolenia Jeździeckiego Coval Kosakowo.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

Zobacz też na dziennikbaltycki.pl - KLIKNIJ

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

XIX Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej "Caban Cup" w Chrzanowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na puck.naszemiasto.pl Nasze Miasto