Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Sport w Pucku w 2023 roku w statystyce. Jest awans w pomorskim i ogólnopolskim rankingu dla Pucka

Piotr Niemkiewicz
Piotr Niemkiewicz
Sport w Pucku rozwija się w niezłym tempie - takie wnioski można wysunąć ze statystyk, które opracował Zespół Metodyczny Instytutu Sportu przy Ministerstwie Sportu. - Tegoroczny dorobek punktowy miasta Puck jest o 23,78 pkt wyższy w stosunku do roku ubiegłego - komentuje Waldemar Płomień z Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Ziemi Puckiej.

Sport w Pucku w 2023 roku w statystyce

Jak radzą sobie młodzi sportowcy oraz ich trenerzy w poszczególnych miastach i powiatach w Polsce? Robią postępy, czy osiągnięte wyniki, to już szczyt ich możliwości? Na te pytania pozwala odpowiedzieć coroczny ranking młodzieżowego współzawodnictwa sportowego w 2023 roku w Polsce. Wyniki zbiera i podlicza Zespół Metodyczny Instytutu Sportu przy Ministerstwie Sportu.

- Współzawodnictwo to prowadzone jest między klubami sportowymi, miastami, powiatami i województwami i obejmuje wyniki sportowe w ponad 70 dyscyplinach sportowych - tłumaczy Waldemar Płomień z Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Ziemi Puckiej.

Wyniki współzawodnictwa dają możliwość oceny i porównania osiągnięć sportowych w rywalizacji klubów czy samorządów. Czemu jeszcze służą ogólnopolskie statystyki? Między innymi pozwalają

  • dokonać obiektywną ocenę skuteczności szkolenia zawodników przez kluby,
  • stworzyć system motywacyjny dla zawodników i klubów.

Wyniki współzawodnictwa mogą być też pomocą dla samorządów w udzielaniu wsparcia (np. w formie grantów) sportowym klubom.

Sportowy powiat pucki w liczbach

W 2023 roku miasto Puck w Ogólnopolskim Współzawodnictwie w kategorii gmin zdobyło 124,28 punktów. Ten dorobek pozwolił zająć wysokie 15. miejsce w województwie pomorskim. To świetny wynik, bo Puck jest jednym z mniejszych miast w województwie. Łącznie na Pomorzu sklasyfikowano 49 gmin.

- Natomiast w skali ogólnopolskiej daje to 201 miejsce na 912 sklasyfikowanych gmin - komentuje Waldemar Płomień. - Tegoroczny dorobek punktowy miasta Puck jest o 23,78 pkt wyższy w stosunku do roku ubiegłego.

Dla miasta Puck w 2023 roku punkty zostały zdobyte przez:

  • Lekkoatletyczny Klub Sportowy Ziemi Puckiej - 87,50 pkt
  • Akademia Pliński & Wika – piłka siatkowa dziewcząt - 24,78 pkt
  • KS Grot – strzelectwo - 6,00 pkt
  • Stowarzyszenie Port Puck – piłka nożna dziewcząt - 5,00 pkt
  • UKS Zatoka 95 piłka siatkowa dziewcząt - 1,00 pkt.

ZOBACZ TEŻ: Pierwszy Turniej Tenisa Stołowego Oldboy Ziemi Puckiej. W Starzynie wygrali Hieronim Korthals z Połczyna i Leszek Nadolski OSiR Władysławowo

Punktowej puli nie powiększyły trzy pozostałe kluby: KS Zatoka Puck, MKS Korab Puck, Stowarzyszenie „Na fali” oraz Mayo Judo & Fitnes Center.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

Zobacz też na dziennikbaltycki.pl:

od 7 lat
Wideo

Marcin Nowak żużlowiec Texom Stali Rzeszów - 10. Sportowiec 2023 Roku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na puck.naszemiasto.pl Nasze Miasto