MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Duże manewry ratowniczo-poszukiwawcze w Helu. Cel? Doskonalenie umiejętności służb odpowiedzialnych za nasze bezpieczeństwo

OPRAC.: KK
Duże manewry ratowniczo-poszukiwawcze w Helu. Cel? Doskonalenie umiejętności służb odpowiedzialnych za nasze bezpieczeństwo
Duże manewry ratowniczo-poszukiwawcze w Helu. Cel? Doskonalenie umiejętności służb odpowiedzialnych za nasze bezpieczeństwo KPP Puck / Dziennik Bałtycki
W weekend, na terenie leśnym w Helu, odbyły się manewry poszukiwawczo-ratownicze zorganizowane przez Grupę Ratownictwa Specjalnego PCK Trójmiasto. Była to już 3 edycja corocznego wydarzenia, w którym kolejny raz udział wzięli pomorscy policjanci. W tegorocznych manewrach pod kryptonimem „Półwysep”, uczestniczyły zespoły ratownicze złożone z ratowników PCK, strażaków z komend powiatowych i miejskich PSP, druhów OSP oraz funkcjonariuszy policji. Te nietypowe ćwiczenia miały na celu doskonalenie umiejętności służb, które odpowiedzialne są za nasze bezpieczeństwo.

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Pucku, manewry zostały podzielone na część teoretyczną oraz ćwiczenia praktyczne zorganizowane w formie warsztatów. Wzięło w nich udział ok. 200 uczestników w gronie, których udział mieli także pomorscy policjanci. W trakcie działań w terenie zespoły złożone były z funkcjonariuszy Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku oraz funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Pucku.

- Ćwiczenia z udziałem funkcjonariuszy Policji rozpoczęły się w przygotowanym centrum dowodzenia, które było rozmieszczone bezpośrednio w rejonie prowadzenia ćwiczeń dowódczo – sztabowych. To właśnie tam pani Komendant Powiatowa Policji w Pucku miała pełne rozpoznanie zaistniałej sytuacji – pozorowanej akcji, która została przygotowana w formie rzeczywistego ćwiczenia. Pani Komendant, razem z zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Pucku, zadysponowali siły i środki policyjne, zapewniając przy tym stabilną łączność pomiędzy centrum decyzyjnym policji a funkcjonariuszami w terenie. Do realizacji tych działań zaangażowano 14 funkcjonariuszy z powiatu puckiego oraz 6 funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku - relacjonuje asp. szt. Joanna Samula-Gregorczyk.

W ćwiczeniach udział brały również policyjne owczarki belgijskie "Sair" i "Rika".

- Te dwa psy patrolowo-tropiące, dowodzone przez funkcjonariuszy z puckiej komendy, podejmowały ślady za osobami zaginionymi, naprowadzając funkcjonariuszy na możliwe miejsce ich przebywania - dodaje oficer prasowa puckiej policji.

Celem przeprowadzonych ćwiczeń była między innymi współpraca Policji z podmiotami poza policyjnymi w zakresie prowadzenia działań poszukiwawczych za osobą zaginioną na terenie leśnym, a także harmonizowanie współdziałania służb odpowiedzialnych za nasze bezpieczeństwo.

Ćwiczenia były okazją do weryfikowania przygotowanych i wdrożonych rozwiązań systemowych w Policji, głównie w zakresie współdziałania Policji z podmiotami poza policyjnymi. Ćwiczenia umożliwiały sprawdzenie koordynacji poszczególnych służb w zakresie logistyki, łączności oraz wymiany informacji.

- Przeprowadzone manewry nie tylko podniosły poziom umiejętności funkcjonariuszy, ale także kształtowały skuteczność działań w terenie leśnym. Zdobyte podczas ćwiczeń doświadczenia wpłyną na zwiększenie gotowości służb, do skutecznej interwencji w przypadku rzeczywistych sytuacji kryzysowych na terenach leśnych powiatu puckiego - dodaje asp. szt. Joanna Samula-Gregorczyk, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Pucku.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Eurowybory 2024. Najważniejsze "jedynki" na listach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na puck.naszemiasto.pl Nasze Miasto