Dziewczęta z Pucka walczyły w wojewódzkim finale Kinder+Sport. Jak im poszło?

Roman Kościelniak
Siatkarki Zatoki Puck
Siatkarki Zatoki Puck Fot. Sławomir Gojke
Podopieczne Sławomira Gojki grały w w wojewódzkim finale mini siatkówki. Były to jednocześnie eliminacje do Mistrzostw Polski.

Zespół „dwójek” (klasy czwarte) występujący w składzie: Anna Korth, Martyna Potrykus oraz Wiktoria Sztamborska wywalczyły wicemistrzostwo województwa pomorskiego. Podopieczne Sławomira Gojki w fazie grupowej zawodów pokonały kolejno: SP nr6 Kościerzyna 21:12, Gedanię II Gdańsk, 21:18, KaEMKa Starogard Gdański 21:16, SP nr8 Słupsk 21:14 oraz SPP Pępowo 21:17. W półfinale zdecydowanie rozprawiły się z pierwszym zespołem Gedanii Gdańsk 25:17 i awansowały do finału. W finale zmierzyły się z GKS Wieżyca Stężyca, którym uległy 12:25.

W siatkówkę grali w Pucku gimnazjaliści

- Widać było ogromne zmęczenie na twarzach zawodniczek, które nie do końca wierzyły, że doszły tak daleko - komentuje Sławomir Gojke, trener siatkarek. - Przypomnę tylko, że dziewczęta grają ze sobą ok. 1,5 miesiąca.
Drugie miejsce daje możliwość udziału w barażach, którego stawką będzie awans do Mistrzostw Polski w Minisiatkówce (1-2 lipiec w Drzonkowie). Baraże odbędą się w połowie maja w jednym z miast w woj. zachodniopomorskim.