Jastarnia. III Bałtycki Maraton Brzegiem Morza. Na starcie zjawiło się 121 zawodników

pem, r.k.
Marek Dzięgielewski z Dłużniewa wygrał trzecią edycję jednego z najbardziej nietypowych polskich maratonów.

Na starcie pojawiło się dokładnie 121 zawodników z Polski i zagranicy - choć to naszych biegaczy było zdecydowanie najwięcej. Silną grupę stanowili oczywiście biegacze z powiatu puckiego. I to właśnie jeden z naszych reprezentantów stanął na podium.

Zobacz zdjęcia z IV Bałtyckiego Maratonu Brzegiem Morza - Jastarnia - Władysławowo 2013

Trzecie miejsce wywalczył Roman Elwart z Pucka (3:15:58) reprezentujący barwy LKS Ziemi Puckiej. Przegrał ze zwycięzcą Markiem Dzięgielewskim (3:02:20) z Dłużniewa i drugim na mecie Andrzejem Cechmannem z Gdańska (3:10:37). Co ciekawe właśnie Elwart i Dzięgielewski na półmetku mieli najlepsze międzyczasy - pucczaninowi zmierzono 1:43:29, a dłużniewianin był o sekundę lepszy.

Piłkarski serwis powiatu puckiego

Najlepszą kobietą okazała się Aleksandra Jachimczyk z Chrzanowa (3:45:31), która w klasyfikacji generalnej wywalczyła dobrą16. lokatę.
Druga była Agnieszka Mizera z Wrocławia (3 godz. 46 min 51 sek.), trzecie miejsce zajęła Sylwia Filipczak z Katowic (4 godz. 6 min 1 sek.).