Karatecy z Helu na turnieju w Wejherowie. Wiktoria Światowy zdobyła brąz | ZDJĘCIA

Karatecy z Helu na podium w Wejherowie
Karatecy z Helu na podium w Wejherowie Norbert Górski
Karatecy z Helu na turnieju w Wejherowie. Wiktoria Światowy zdobyła brąz w konkurencji kata. W Pomorskim Turnieju Karate Tradycyjnego, który odbył się w ZSP 2 Wejherowo, wzięło udział blisko 300 zawodników.

Karatecy z Helu wzięli udział w Pomorskim Turnieju Karate Tradycyjnego, który zorganizowano w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Wejherowie. Helanie wystartowali w barwach Klubu Karate Tradycyjnego Gdynia, który na półwypie ma swoją sekcję.
- W zawodach startowało 291 zawodników z 9 klubów - wylicza Norbert Górski. - Sekcję z Helu reprezentowali: Daria Januszewska, Wiktoria Światowy i Michał Boszke.

Klub Karate Tradycyjnego Gdynia reprezentowali zawodnicy i zawodniczki z sekcji z Gdyni, Starogardu Gdańskiego oraz Helu. W sumie wszyscy reprezentanci wywalczyli 7 medali: po dwa złote i srebrne oraz trzy brązowe.

Największy sukces spośród helskich karateków odniosła Wiktoria Światowy, która zdobyła brązowy medal w konkurencji Kata Młodziczek, a Michał Boszke - w tej samej konkurencji, ale wśród młodzików - uplasował się na czwartym miejscu.

BĄDŹ NA BIEŻĄCO. Polub nas na Facebooku!