MOKSiR Jastarnia z medalami w Szwecji. Martin Tretyn Mistrzem Świata, Zuzanna Firek trzecia

MOKSiR Jastarnia
MOKSiR Jastarnia MOKSiR Jastarnia
MOKSiR Jastarnia z medalami w Szwecji. Dla sekcji siłowej medale zdobyli - Martin Tretyn, który został mistrzem świata oraz Zuzanna Firek (brąz). Siłacze z Półwyspu Helskiego rywalizowali w Szwecji.

MOKSiR Jastarnia - sekcja siłowa zaliczyła udany start na Mistrzostwach Świata w Wyciskaniu Leżąc najbardziej prestiżowej federacji IPF, które zorganizowała Szwedzka Federacja Trójboju Siłowego.
- Zawody odbywały się w mieście Sundsvall słynącym z wyciskania, gdzie miejscowy Sundsvalls Atletklubb już 12-krotnie pod rząd wygrywał mistrzostwa swojego kraju - relacjonują w MOKSiR Jastarnia.

O randzie mistrzostw świadczy też to, że zawody były transmitowana w szwedzkiej telewizji państwowej. A do Sundsvall udała się dość liczna grupa wyciskaczy z Polski, w tym zawodnicy MOKSiR Jastarnia.
- Reprezentowali oni Polskę w grupie wiekowej do lat 18. - podkreślają w MOKSiR Jastarnia.

Wśród kobiet Zuzanna Firek w kat. wag. 57 kg zdobyła medal brązowy. W najcięższej kategorii wagowej 120+ kg mężczyzn Martin Tretyn został Mistrzem Świata!