Mosty. Liga halowa po dziewiątej kolejce. Rewa blisko mistrzostwa

Roman Kościelniak
Halówka w Mostach
Halówka w Mostach Adam Schröder
Mosty. Liga halowa rozegrała już dziewiątą kolejkę. Reprezentacja Rewy po zwycięstwie nad Dębogórzem umocniła się na pozycji lidera zbliżając się do zdobycia tytułu mistrza gminy Kosakowo.

Mosty. Liga halowa coraz bliżej finału.

W hicie IX kolejki, po niezwykle zaciętym meczu, Rewa pokonała Dębogórze i jest już o krok od zdobycia mistrzostwa Gminy Kosakowo. Początek spotkania ułożył się jednak po myśli dębogórzan, którzy zdobyli pierwsze dwie bramki, a na przerwę schodzili z jednobramkową przewagą, pechowo tracąc bramkę na kilka sekund przed kończącą syreną (wcześniej obie drużyny zdobyły po jeszcze jednym golu).

W drugiej połowie Rewa szybko wyrównała stan meczu, a kilka minut późnej wyszła na prowadzenie. Gracze Dębogórza do końca walczyli o wyrównującą bramkę, a rewianie w kilku sytuacjach dość szczęśliwie wychodzili z opresji. Wynik 4:3 nie uległ już jednak zmianie i Rewa, na dwie kolejki przed końcem rozgrywek, wciąż prowadzi z kompletem zwycięstw.

Wcześniej odbyły się pozostałe mecze IX kolejki. W pierwszym, Dębogórze Wybudowanie pewnie, 8:1 pokonało Kazimierz i utrzymało drugie miejsce w tabeli. Następnie Leśne Ludki wygrały 6:2 z ekipą Forfuna, a Pierwoszyno – 7:5 z Rezerwami.

Ten mecz miał ciekawy przebieg: Rezerwy prowadziły już 4:0, do przerwy przewaga stopniała do jednej bramki, a w drugiej połowie Pierwoszyno objęło prowadzenie i nie oddało go już do końca.

Równie ciekawie było w przedostatnim meczu, między AP-UKS Mosty a Delfinem Rewa. Tu Delfin prowadził już 3:0, jeszcze przed przerwą UKS zdobył dwie bramki, a na początku drugiej połowy wyrównał. Jednak kolejne bramki zdobywali ponownie młodzi rewianie i ostatecznie wygrali 6:3. UKS Mosty tą porażką stracił szansę na podium, a Delfin zachował trzecią lokatę i dużo wskazuje na to, że o podium powalczy w ostatniej kolejce z Dębogórzem.

W klasyfikacji najlepszych strzelców na prowadzeniu pozostaje Tomasz Lewańczyk z Dębogórza Wybudowania (29 bramek), który w niedzielę powiększył swoją przewagę nad Sebastianem Karnatem z Rewy (23 bramki) i Sebastianem Kurdzielem z Mostów (22 bramki).