Mundurowi z KPP w Pucku przypominają: - Stosuj się do zaleceń, koronawirus nie zniknął! | NADMORSKA KRONIKA POLICYJNA

Magdalena Gębka-Scuffins
Magdalena Gębka-Scuffins
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pucku przypominają, że pomimo beztroskiego wypoczynku oraz słonecznej pogody, koronawirus nie zniknął. Funkcjonariusze w dalszym ciągu prowadzą działania poświęcone walce z jego rozprzestrzenianiem, sprawdzają jak mieszkańcy i turyści stosują się do obowiązujących przepisów, oraz apelują o rozwagę. - Żeby ustrzec się przed kolejną falą epidemii, należy stosować się do wprowadzonych obostrzeń - uświadamiają mundurowi. - Mają one na celu ochronę zdrowia i życia nas wszystkich.

Policjanci nieustannie prowadzą działania poświęcone walce z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

- Część obostrzeń została już zniesiona, natomiast inne w dalszym ciągu obowiązują - mówi sierż. Monika Mularska, oficer prasowy KPP w Pucku. - Przypominamy, że cały czas mamy obowiązek zakrywania ust i nosa w pomieszczeniach zamkniętych, m.in. w środkach komunikacji publicznej i sklepach.

W ramach prowadzonych działań policjanci nadal będą egzekwować wprowadzone nakazy, zakazy i ograniczenia, aby maksymalnie ograniczyć transmisję koronawirusa. Policyjnych kontroli należy spodziewać się m.in. w sklepach, galeriach, na dworcach oraz w środkach komunikacji społecznej.

- Bezpieczeństwo jest naszą wspólną sprawą, a wszystkie ograniczenia i obostrzenia mają na celu ochronę naszego życia i zdrowia - mówi sierż. Monika Mularska. - Dlatego bądźmy odpowiedzialni, stosujmy się do zaleceń i dbajmy o siebie nawzajem. Zasłaniajmy usta i nos w miejscach, gdzie jest to wymagane i utrzymujmy bezpieczny dystans społeczny. Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo, abyśmy jak najszybciej mogli powrócić do normalności.

- Pamiętajmy, że w przypadku niestosowania się do obowiązujących obostrzeń, wprowadzonych w związku ze stanem epidemii, policjanci będą stanowczo reagować - zapowiadają w KPP w Pucku.

Byłeś świadkiem zdarzenia na terenie powiatu puckiego? Daj nam znać! Podziel się zdjęciami z nami i naszymi Czytelnikami. Prześlij je nam na maila ([email protected]) lub wyślij w wiadomości prywatnej na naszym fanpejdżu - kliknij w baner poniżej i przejdź na naszego Facebooka:

Wideo

Dodaj ogłoszenie