Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nie bądźmy obojętni na zagrożenia związane z wychłodzeniem organizmu! - apelują mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Pucku

Magdalena Gębka-Scuffins
Magdalena Gębka-Scuffins
KPP w Pucku
Kiedy na zewnątrz panują niskie temperatury, drastycznie zwiększa się zagrożenie życia i zdrowia dla wielu osób, szczególnie tych, które nie mają stałego dachu nad głową. - Nie bądźmy obojętni i alarmujmy policję za każdym razem, kiedy widzimy, że ktoś jest narażony na wychłodzenie - apelują mundurowi z Pucka. - Pamiętajmy, jeden telefon może uratować czyjeś życie!

Co roku zimową porą policjanci zwracają się do wszystkich z apelem o to, aby nie byli obojętni na czyjąś krzywdę. Jest to szczególnie ważne w chwili, gdy temperatury na zewnątrz spadają poniżej zera.

- Na wychłodzenie organizmu są szczególnie narażeni bezdomni, osoby starsze i osoby nietrzeźwe przebywające na dworze - mówi mł. asp. Łukasz Brzeziński, oficer prasowy KPP w Pucku. - Jeśli widzimy takiego człowieka, nie wahajmy się zadzwonić na numer alarmowy, aby powiadomić o tym funkcjonariuszy. Każde takie zgłoszenie jest natychmiast sprawdzane.

W okresie zimowym, policjanci podczas swoich patroli zwracają szczególną uwagę na miejsca, gdzie mogą szukać schronienia i nocować bezdomni.

- Są to zazwyczaj pustostany, ogródki działkowe, altanki - tłumaczy oficer prasowy KPP w Pucku. - W przypadku zastania osób potrzebujących takiej pomocy, mundurowi informują o ogrzewalni, która jest czynna przez okres pięciu miesięcy, począwszy od 4 grudnia aż do 30 kwietnia nowego roku.

Budynek znajduje się na terenie miasta Puck przy ul. Żarnowieckiej 13. Każda osoba, która skorzysta z pomocy, może się ogrzać, a także przespać w bezpiecznych warunkach.

Najczęstszy i najbardziej mylny mit: na rozgrzewkę najlepszy jest alkohol.

- To nieprawda. Faktycznie przez chwilę osoba pijąca czuje ciepło, jednak za chwilę jej organizm jest jeszcze bardziej narażony na wyziębienie - mwyjaśnia mł. asp. Łukasz Brzeziński. - Dużym niebezpieczeństwem jest wychodzenie na zewnątrz, będąc pod wpływem alkoholu. Wystarczy chwila nieuwagi, śliska, nierówna nawierzchnia i można się potknąć, wywrócić i nie mieć siły się podnieść. Wtedy o tragedię nietrudno.

Mundurowi z Pucka tłumaczą, że właśnie dlatego też nie należy przechodzić obojętnie obok osób, które spożywały alkohol podczas silnych mrozów.

- Pamiętajmy, że wymagają one od nas szczególnej pomocy - tłumaczą mundurowi z puckiej komendy. - Człowiek nietrzeźwy zdecydowanie szybciej traci ciepło.

Jeden telefon może uratować czyjeś życie!

Informacje dotyczące uruchomionej ogrzewalni na stronie: www.powiat.puck.pl/uruchomienie-ogrzewalni-dla-osob-bezdomnych

Informacje związane z pakietem pomocowy dla osób zagrożonych głodem i wychłodzeniem: www.powiat.puck.pl/pakiet-pomocowy-dla-osob-zagrozonych-glodem-i-wychlodzeniem

- Zwracamy się z apelem, aby nikt z nas nie był obojętny na potrzeby drugiego człowieka - mówi oficer prasowy KPP w Pucku. - Zgłoszenia można przekazywać pod numerem alarmowym 112, u dyżurnego puckiej komendy pod numerem 47 742 52 22 lub dzwoniąc do pogotowia ratunkowego. Nasze zainteresowanie, być może przyczyni się do tego, że uratujemy komuś życie. Sami również starajmy się okazać życzliwość i wyciągnąć pomocną dłoń w kierunku tych, którzy tej pomocy potrzebują. Nie przechodźmy obok takich osób obojętnie. Jednocześnie dziękujemy mieszkańcom za dotychczasowe sygnały w tej sprawie. Każde takie zgłoszenie od razu jest sprawdzane przez puckich policjantów.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Polski smog najbardziej szkodzi kobietom!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na puck.naszemiasto.pl Nasze Miasto