Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

200 tysięcy złotych dla organizacji pozarządowych powiatu puckiego. Wiemy, kto dostał najwięcej

Piotr Niemkiewicz
Piotr Niemkiewicz
200 tysięcy złotych otrzymały organizacje pożytku publicznego powiatu puckiego
200 tysięcy złotych otrzymały organizacje pożytku publicznego powiatu puckiego Powiat Pucki | Konrad Kędzior
Wsparcie osób niepełnosprawnych w powiecie puckim, koncerty w kościele w żarnowcu, kaszubski festyn w Rewie, turniej siatkówki w Pucku, cykl imprez lekkoatletycznych - NGO ziemi puckiej odpowiedzialne za ich organizację otrzymają największe wsparcie z budżetu Starostwa Powiatowego w Pucku. W 2024 roku powiat pucki przeznaczył 200 tysięcy złotych dla organizacji pożytku publicznego. Wniosków o pieniądze było 90. Wiemy, kto dostał najwięcej, a kto ani złotówki.

Odzew na konkurs grantowy ogłoszony przez Starostwo Powiatowe w Pucku był spory, bo aktywnie wzięło w nim udział kilkadziesiąt organizacji pożytku publicznego. W sumie wpłynęło 90 wniosków od NGO ziemi puckiej na realizację zadań publicznych.

Po analizie zgłoszeń komisja rozdzieliła 200 tysięcy złotych między 65 projektów, które uzyskały akceptację.

- Informacje o przyznanych dotacjach w konkursie na realizację zadań publicznych w 2024 roku NGO działającym na ziemi puckiej wręczyli: Jarosław Białk, starosta pucki, wicestarosta Tomasz Herrmann, członkowie zarządu: Jolanta Bieszke i Jerzy Włudzik oraz Adam Zażembłowski, przewodniczący Rady Powiatu Puckiego - wyliczają w starostwie w Pucku.

Rekordowo kosztowne imprezy i wydarzenia na terenie powiatu puckiego organizować chcieli:

  • Stowarzyszenie Przyjaciół Rzemiosła - 154 480 zł na Odbudowę oraz przebudowę grobu nr 12 w Lecie Piaśnickim,
  • Fundacja Siłacze Pomorza - 86 000 zł na Puchar Polski Strongman Mechelinki, Gmina Kosakowo,
  • Polski Związek Niewidomych Okręg Pomorski - 75 100 zł na Rehabilitację przestrzenną osób niepełnosprawnych wzrokowo w formie turystyki,
  • Miejski Klub Solar Władysławowo - 60 450 zł na Aktywny wypoczynek dzieci z Powiatu Puckiego „KOMPUTER I UZALEŻNIENIA LUB SPORT”,
  • Puckie Stowarzyszenie Wspierające Osoby Niepełnosprawne Umysłowo „Razem” - 50 470 zł na Prowadzenie Klubu Środowiskowego przy Środowiskowym Domu Samopomocy dla osób upośledzonych intelektualnie,
  • ZKP Oddział Dębogórze-Kosakowo - 41 400 zł na XXVII Festyn Kaszubski w Rewie,
  • Klub Strzelecki „Grot” w Pucku - 40 800 zł na XVII Międzynarodowe Zawody Klasyfikacyjne w Strzelectwie Sportowym „Zaślubiny z morzem”.

W Starostwie Powiatowym w Pucku podkreślają aktywność lokalnych organizacji.

- Gratulujemy wszystkim organizacjom pozarządowym i życzymy owocnych działań dla dobra społeczności lokalnej (tutaj nigdy nas nie zawodzicie) - komentują w Pucku.

Największym beneficjentem zostało Puckie Stowarzyszenie Wspierające Osoby Niepełnosprawne Umysłowo „Razem”, które otrzymało 10 tysięcy złotych (puckie Razem składało wniosek o 16 800 zł). Dużą kwotę otrzyma też Parafia Rzymskokatolicka p.w. Zwiastowania Pana w Żarnowcu (7 tys. zł) na organizację Cysterskiego Lata Muzycznego - tu komisja przyznała 100% niezbędnej sumy.

Sporo, bo po 6 tysięcy złotych, otrzymał też Lekkoatletyczny Klub Sportowy Ziemi Puckiej, Międzyszkolny Klub Sportowy Korab Puck i ZKP Oddział Dębogórze-Kosakowo. Dotację o 300 złotych mniejszą dostanie Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych w Pucku.

Po 5 tysięcy złotych trafi do: ZKP Wierzchucino, Stowarzyszenie Przyjaciół Muzeum Ziemi Puckiej, Parafia Rzymskokatolicka p.w. Zwiastowania Pana w Żarnowcu.

Lista organizacji i kwoty przyznanych dofinansowań:

ZOBACZ TEŻ: Święto Organizacji Pozarządowych 2020 w Pucku: skromniej niż w poprzednich latach, ale z medalami i podziękowaniami | ZDJĘCIA, WIDEO

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

Zobacz też na dziennikbaltycki.pl - KLIKNIJ

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na puck.naszemiasto.pl Nasze Miasto