MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Dzielnicowi z powiatu puckiego walczą o nagrody i tytuł SuperDzielnicowego. Ruszyła akcja "DzielnicaBEZstrachu" i plebiscyt SuperDzielnicowy

Piotr Niemkiewicz
Piotr Niemkiewicz
Nadmorska Kronika Policyjna
Nadmorska Kronika Policyjna KPP w Pucku
Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji to najlepsi funkcjonariusze w Polsce? Ruszyła internetowa akcja "DzielnicaBEZstrachu". Tej patronuje ekipa serialu kryminalno-obyczajowego „Dzielnica Strachu” oraz Komenda Główna Policji. - Dzielnicowi z powiatu puckiego liczą na to, że dzięki zaangażowaniu mieszkańców fani serialu będą mieli okazję gościć w powiecie aktorów - podkreśla asp. szt. Joanna Samula-Gregorczyk.

Dzielnicowy z powiatu puckiego to SuperDzielnicowy?

Plebiscyt SuperDzielnicowy i połączona z nim akcja "DzielnicaBEZstrachu" ma m.in. pomóc policji pokazać najlepszych funkcjonariuszy i przy okazji wypromować ideę pracy dzielnicowego - policjanta pierwszego kontaktu, z którym najczęściej komunikują się mieszkańcy. Internetowy plebiscyt na najpopularniejszego, najbardziej aktywnego i skutecznego dzielnicowego to pokłosie popularności serialu kryminalno-obyczajowego „Dzielnica strachu”. To ona zainspirowała autorów do zorganizowania z Komendą Główną Policji akcji społecznej.

- Dzielnicowi z powiatu puckiego liczą na to, że dzięki zaangażowaniu mieszkańców fani serialu będą mieli okazję gościć w powiecie aktorów serialu i promować nasz powiat wśród odbiorców tego ciekawego serialu - mówi mówi asp. szt. Joanna Samula-Gregorczyk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pucku.

W plebiscycie można głosować na swojego dzielnicowego i wskazać najbezpieczniejszą dzielnicę w Polsce. Co może wygrać SuperDzielnicowy? Nagrodę pieniężną oraz rolę w serialu "Dzielnica strachu". Są też premie dla głosujących. To 5 nagród po 1000 złotych.

Aby oddać głos, trzeba wypełnić gotowy formularz na stronie DzielnicaBezStrachu.pl - KLIKNIJ. Potrzeba podać:

  • imię i nazwisko dzielnicowego,
  • rejon służbowy,
  • województwo i kod pocztowy,
  • swojego emaila,
  • króko uzasadnić swój wybór.

Akcję promuje Andrzej Młynarczyk – aktor wcielający się w dzielnicowego Andrzeja Potocznego w serialu Telewizji Puls i ATM Grupy „Dzielnica strachu”, który można oglądać na kanale PULS 2.

- Miejscowość czy dzielnica, w której pracuje zwycięski dzielnicowy, otrzyma atrakcyjną nagrodę-niespodziankę. Zostanie tam również zorganizowane spotkanie z aktorami serialu - komentują organizatorzy.

Dzielnicowi w powiecie puckim. Poznaj ich wszystkich

Dzielnicowi to policjanci utrzymujący bezpośredni kontakt ze społecznością lokalną. Rozpoznają potrzeby i oczekiwania mieszkańców w zakresie szeroko pojmowanego bezpieczeństwa, zarówno indywidualnego, jak i publicznego. Wspólnie z mieszkańcami diagnozują lokalne problemy, ustalają ich przyczyny i pomagają w poszukiwaniu skutecznych sposobów ich rozwiązania.

- Dzielnicowi z powiatu puckiego inicjują i organizują działania, angażując do tego instytucje publiczne, w tym samorządowe, placówki oświatowe, organizacje pozarządowe, jak i społeczności lokalne. Do nich mieszkańcy powiatu mogą zwrócić się o pomoc w granicach kompetencji policji lub przekazać informacje dotyczące bezpieczeństwa - komentuje asp. szt. Joanna Samula-Gregorczyk - Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Pucku, oraz podległych Komisariatów tj. z Kosakowa, Władysławowa, Krokowej i z Juraty, to policjanci o pozytywnych cechach charakteru. Są kompetentni, otwarci i dostępni w ramach pełnionych zadań służbowych, godni zaufania.

ZOBACZ TEŻ: Oszukali 65-latkę z powiatu puckiego. Kobieta zainwestowała 250 dolarów w surowce za pośrednictwem platformy inwestycyjnej. Zysku nie było

Pomagają mieszkańcom rozwiązywać jego trudności, np. wskazując podmioty odpowiedzialne za poszczególne obszary życia społecznego, do których należy również szeroko pojmowane bezpieczeństwo.

- Puccy dzielnicowi to policjanci wykształceni, z niezbędną wiedzą do udzielania wsparcia i pomocy, ochrony obywatela - mówi rzecznik KPP w Pucku. - Mają pełne kompetencje, a dodatkowo przechodzą specjalistyczne kursy, które poszerzają ich umiejętności m.in. w zakresie komunikacji społecznej i interpersonalnej, profilaktyki społecznej, rozwiązywania sporów czy też problematyki uzależnień. Swoje zadania na poziomie lokalnym.

Teren działania podzielony jest na mniejsze obszary, które w przypadku dzielnicowych nazywają się rejonami służbowymi dzielnicowych. Ten pod swoją kuratelą ma każdy dzielnicowy w powiecie puckim. Ich służba nazwana jest obchodem. I głównie polega na przemieszczaniu się pieszo - lub np. samochodem, gdy obszar jest większy - w granicach swojego rejonu służbowego.

Każdy z dzielnicowych KPP w Pucku ma służbowy telefon komórkowy (znajdziemy go na stronie internetowej puckiej policji - KLIKNIJ), przypisany do rejonu służbowego oraz pocztę elektroniczną.

Warto pamiętać, że dzielnicowi nie pełnią służby całodobowo.

- W sytuacjach nagłych lub zagrażających bezpośrednio życiu i zdrowiu należy korzystać z numeru alarmowego 112- przypomina asp. szt. Joanna Samula-Gregorczyk.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Eurowybory 2024. Najważniejsze "jedynki" na listach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na puck.naszemiasto.pl Nasze Miasto