Powiat pucki. Piłkarski początek długiego weekendu, czyli co w sobotę działo się na boiskach

R.Kościelniak
Piotr Niemkiewicz
Start przegrał i nie zachwycił kibiców. Korona mogła sprawić zwycięstwo. Zatoka miała słaby początek, a Norda potwierdziła, że nie ma na nią mocnych.

Start Mrzezino przegrał na własnym boisku z KS Chwaszczyno. Jedyną bramkę goście strzelili tuż przed przerwą. Zawodnicy Startu byli wyraźnie słabsi od rywali. Mogą mówić o szczęściu, że nie stracili więcej bramek.

Korona Żelistrzewo zremisowała u siebie z liderem Stolemem Gniewino 2:2 (2:1). W pierwszej połowie doszło do kuriozalnego zdarzenia. Gospodarze przy stanie 2:0 trzeci raz umieścili piłę w bramce gości. Sędzia początkowo wskazał środek boiska, jednak, po protestach piłkarzy z Gniewina i konsultacji z liniowym zmienił decyzję, uznając, że gol strzelono z pozycji spalonej. Potem w szeregi gospodarzy wkradła się nerwowość, co wykorzystali stolemowcy. W zamieszaniu pod bramka Korony znaleźli lukę w obronie i zdobyli kontaktową bramkę.

Sztorm Mosty przegrał z Eko-Prod Szemud 0:2.Pierwszą bramkę sztormowcy stracili z rzutu karnego w 60 minucie. Kilka minut później wpadała druga bramka. Drużyna z Szemuda wykonywała jeszcze raz jedenastkę, jednak tej szansy nie wykorzystali.

MKS Władysławowo wygrał z FC Gowidlino 4:2.

Natomiast Zatoka Puck uległa na własnym boisku Orkanowi Rumia MKS 0:1. Wynik spotkania ustalono już po siedmiu minutach gry.
- Bramka wpadała po ewidentnym błędzie naszego bramkarza - mówi Bartosz Kollek, kierownik drużyny Zatoka Puck. - Jednak później zrehabilitował się broniąc bardzo groźne strzały, w tym rzut karny.

W klasie B lider Norda Karwia pokonała Konsal Sławoszyno 4:0, takim samym wynikiem zakończyło się spotkanie Almares Wierzchucino - KS Rozłazino.