Powiat pucki. Wyniki sobotnich spotkań piłkarskich. MKS już wywalczył awans do okręgówki

Roman Kościelniak
MKS Władysławowo - Kaszubia Starzyno
MKS Władysławowo - Kaszubia Starzyno Piotr Niemkiewicz
W sobotę na boiskach na ziemi puckiej nie brakowało bramek. Najwięcej, bo aż 13 zobaczyli kibice we Władysławowie.

W klasie okręgowej Start Mrzezino na własnym boisku pokonał GKS Sierakowice 5:0- zobacz zdjęcia z tego meczu. Dla zespołu to cenne zwycięstwo, bo oddala groźbę spadku do A klasy. Start obecnie zajmuje 12 miejsce w tabeli.
- Musimy uzbierać jeszcze dziesięć punktów - przyznaje Marek Bieszke, prezes Startu Mrzezino.
Natomiast Korona Żelistrzewo w tej rundzie nie może wygrać meczu. W sobotę czerwono-czarni zaliczyli kolejną wpadkę. Tym razem na wyjeździe przegrali z Olimpią Osowa 0:3. Tym samym zespół z Żelistrzewa spadł na ósme miejsce w klasie okręgowej.

Zobacz galerię zdjęć z meczu MKS Władysławowo - Kaszubia Starzyno

W klasie A bardzo ciekawie było we Władysławowie, gdzie miejscowy MKS pokonał Kaszubię Starzyno 7:6. Goście drugą połowę walczyli w osłabieniu, gdyż bramkarz trafił w przerwie do szpitala.
Sztorm Mosty w strugach deszczu wygrał z Eko-Prod Szemud 2:1. Pierwszą bramkę strzelili goście. W drugiej części spotkanie sztormowcy zdołali wyrównać, a gola decydującego o zwycięstwie zdobyli w doliczonym czasie gry.
Wicher Wierzchucino przegrał z Celtikiem Reda 1:5. Natomiast Norda Karwia zremisowała z Karlikowem Sopot 1:1.
W klasie B Jantar Swarzewo wygrał na wyjeździe z Zenitem Łęczyce 6:0. Zatoka Puck zremisowała z Kaszubami Połchowo 1:1, Relaks Mechowo pokonał Konsal Sławoszyno 5:1.

Dzieci z Chłapowa pokonały zespół z Żelistrzewa

Dzisiaj kolejne mecze w klasie B: O godz. 11 Arka Prusewo zmierzy się z Huraganem Smolno, o godz. 13 Joker Karlikowo na boisku w Lubocinie będzie podejmował OKS Janowo, a w Mechowie spotkają się Ajax Leśniewo i LKS Choczewo.
W ramach rozgrywek ligi gminy Puck o godz. 14 Sokół Strzelno zagra z Pumą Darzlubie a LZS Gnieżdżewo z Iskrą Połczyno.