Zakończyli Mistrzostwa Gminy Puck w kręglach na 2021 rok. Strzelno bierze wszystko. Wygrała wieś, Alicja Szopa i Krzysztof Białk | FOTO

Piotr Niemkiewicz
W gminie Puck nie ma mocnych na Strzelno. A przynajmniej w kręglach, bo to właśnie te mistrzostwa wygrali zawodnicy ze Strzelna. Wieś triumfowała drużynowo i indywidualnie (Alicja Szopa i Krzysztof Białk). Kto triumfował w ostatnim turnieju? Niespodzianek nie zabrakło!

Trzeci turniej Mistrzostw Gminy Puck w kręglach na 2021 rok pełen był zaskakujących rozstrzygnięć oraz nagród, bo w tej edycji podsumowano cykl krótkich zawodów.

Na ostatnie zawody w puckiej kręgielni stawiło się 63 zawodników, w tym 23 kobiety. Niespodziankę sprawił Jan Koss (Urząd Gminy Puck), który wygrał turniej z sumą 146 punktów. Tylko dwa punkty gorszy był Krzysztof Białk ze Strzelna, który w tej edycji regularnie stawał na podium. Trzecie miejsce wywalczył Łukasz Dettlaff z Mieroszyna (132) - to też niespodzianka.

Wśród pań niezły ścisk na podium, bo musiały się na nim zmieścić aż cztery zawodniczki. Co ciekawe, żadna z nich nie stanęła na drugim stopniu. Wygrały Katarzyna Brzozowska z Mieroszyna i Paulina Koss z Gnieżdżewa (116). Trzecie miejsce dzielą Agnieszka Liepke z Gnieżdżewa oraz Alicja Szopa ze Strzelna (113).

Choć w kategorii indywidualnej rewolucja, to w drużynówce bez większych zmian. Aby znaleźć się w tym gronie, trzeba było zdobyć minimum 700 punktów. Tej sztuki dokonali - kolejno - Strzelno, Gnieżdżewo oraz debiutujące w medalowej stawce Mieroszyno.

2. runda Mistrzostw Gminy Puck w kręglach (2021). Krystian S...

Krzysztof Białk dzięki stałej obecności na podium zapewnił sobie zwycięstwo w turnieju i tytuł Mistrza Gminy Puck w kręglach na 2021 rok.

Słabsza dyspozycja w ostatniej grze sprawiła, że Krystian Semmerling z Darzlubia cieszyć się może "tylko" wicemistrzowskim tytułem, choć wygrał dwie z trzech rund obecnych zawodów.

Za to bardzo dobre występy w 2 i 3 rundzie kręglarskich zmagań gminy Puck dały ostatecznie trzecie miejsce nowemu graczowi - Jan Koss został drugim wicemistrzem.

Także wśród pań Strzelno cieszyć się może mistrzowskim tytułem, bo ten odebrała Alicja Szopa. Wicemistrzynią gminy Puck została Anna Wrese z Połczyna, a na trzecim miejscu sklasyfikowana została Agnieszka Liepke z Gnieżdżewa.

W sumie, w całym cyklu zawodów, sklasyfikowano 28 pań oraz 54 panów.

Do klasyfikacji drużynowej zaliczane były wyniki 4 najlepszych mężczyzn i 2 kobiet z poszczególnej miejscowości.

Tu najlepsze okazało się Strzelno, które nie opuszczało pierwszej lokaty. Gnieżdżewo cieszyć się może ze srebrnego pucharu, a brąz przypadł w udziale teamowi Łebcz.

- Czołowa szóstka kobiet, mężczyzn oraz w klasyfikacji zespołowej otrzymała pamiątkowe statuetki, puchary (drużynowo) oraz upominki rzeczowe, które wręczył radny gminy Puck Józef Białk - mówi Błażej Ceszke, młodszy instruktor ds. kultury fizycznej i sportu w gminie Puck