MKS Władysławowo - Orzeł Trąbki Wielkie 0:0. Bezbarwny pojedynek w OPO Cetniewo | ZDJĘCIA, WIDEO

Krzysiek Hoffmann
MKS Władysławowo - Orzeł Trąbki Wielkie
MKS Władysławowo - Orzeł Trąbki Wielkie Piotr Niemkiewicz
MKS Władysławowo - Orzeł Trąbki Wielkie 0:0. Gospodarze po imponującym pokonaniu lidera okręgówki blado wypadli przy ligowym średniaku. MKS raził nieskutecznością i małą pazernością na gole. Trener Sobiesław Przybylski w przerwie nie krył rozgoryczenia. Piłkarski Serwis Powiatu Puckiego.

MKS Władysławowo - Orzeł Trąbki Wielkie 0:0. Remis na własnym boisku w OPO Cetniewo był zaskakujący, bo gracze z Władysławowa wcześniej zaliczyli znakomite zawody zakończone wyjazdowym zwycięstwem nad liderem - GOSRiT Wikęd Luzino.

Na mecz z Orłami trener Przybylski postawił na ofensywne ustawienie. Para napastników: Bonk-Świerczyński wiosną jest hiperskuteczna. W ostatnich trzech meczach duet strzelił aż osiem goli. Tym razem miało być podobnie. O dokładne, otwierające podania - to zadanie, z jakim musieli zmierzyć się skrzydłowi Grzegorz Korzeniewski i Dawid Klebba. Środek zabezpieczali Marek Kwaśnik i Mateusz Sychowski.

Od początku spotkania MKS uzyskał inicjatywę. W wyprowadzaniu piłki na połowę rywala pomagał im silnie wiejący wiatr, który w miarę upływu czasu stawał się też niemałym przekleństwem. Futbolówka często odskakiwała i lądowała na aucie.

Mimo to gospodarze wyprowadzali składne akcje. Brakowało jednak wykończenia i skuteczności. Z łatwością przedostawali się w jedenastkę gości, ale to tyle. Trudno było nie oprzeć się wrażeniu, że gracze z Władysławowa chcieli wejść z piłką do bramki. Czujny Orzeł Trąbki Wielkie odpłacał się kontrami, które jednak najczęściej kończyły się jeszcze przed polem bramkowym strzeżonym przez Aleksandra Ceynowę.

W pierwszej części MKS wyraźnie przeważał, ale brakowało kropki nad i w postaci strzelonej bramki. Po gwizdku sędziego zapraszającym na przerwę, trener Sobiesław Przybylski nie krył irytacji.

- Zamiast grać, my po prostu kopiemy piłkę - rzucił przed wejściem do szatni opiekun MKS Władysławowo.

Niestety poddenerwowanie szkoleniowca nie zadziałało motywująco na drużynę. Druga połowa wyglądała bliźniaczo podobnie do pierwszej. W kilku przypadkach bramkarz Orła popisał się znakomitą czujnością i refleksem, co ewidentnie podcinało skrzydła gospodarzom. W grę wkradł się chaos, który nie odpuścił do ostatniego gwizdka arbitra.

MKS Władysławowo - Orzeł Trąbki Wielkie 0:0

Skład MKS: Ceynowa - Wojciechowski, Kleser, Dybała, Littwin - Klebba (46 Talaśka), Kwaśnik (75 Grzenkowicz), Sychowski, Korzeniewski (70 Szymański) - Bonk, Świerczyński

Trzeba to jasno powiedzieć. To gospodarze w tym meczu stracili punkty, a Orzeł może cieszyć się z remisu. Zwycięstwo przybliżyłoby MKS Władysławowo do prowadzącej trójki. Obecnie ekipa Sobiesława Przybylskiego znajduje się na czwartej pozycji z dwupunktową stratą do GKS Kowale. Orzeł Trąbki Wielkie okupuje ósmą lokatę. W sobotę MKS na wyjeździe zagra w derbach powiatu z Kaszubami Połchowo