Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Pełna Miska dla Schroniska w gminie Puck. Akcja OSP Mieroszyno zakończona sukcesem. Ponad 1,6 tony karmy dla zwierząt ze Schroniska Dąbrówka

Piotr Niemkiewicz
Piotr Niemkiewicz
Ochotnicza Straż Pożarna w Mieroszynie i OKSiT w gminie Puck zaprosili do współpracy całe środowisko powiatu puckiego
Ochotnicza Straż Pożarna w Mieroszynie i OKSiT w gminie Puck zaprosili do współpracy całe środowisko powiatu puckiego Ochotnicza Straż Pożarna w Mieroszynie
Szokująco świetny finał akcji Pełna Miska dla Schroniska, którą organizowali strażacy z OSP Mieroszyno. Druhowie do pomocy zaprosili m.in. ponad 60 wolontariuszy, a na ich pomocowy apel odpowiedziały tłumy mieszkańców gminy Puck i powiatu puckiego. Efekt? Ponad 1,6 tony karmy dla zwierząt oraz 3,5 tony kołder i pościeli. Strażacy z gminy Puck sprawili też zwierzakom ze Schroniska Dąbrówka jeszcze jedną niespodziankę.

Pełna Miska dla Schroniska w gminie Puck to akcja, którą niezmiennie i wytrwale prowadzą strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mieroszynie. Co roku jesienią druhowie proszą o wsparcie dla zwierząt, które trafiły do Schroniska Dąbrówka, by przed zbliżającą się zimą w ten sposób wesprzeć czworonogi i ich opiekunów.

Stąd apel o żywność dla zwierzaków, ale też wszystko to, co po sezonie wakacyjnym nie przyda się już w pensjonatach powiatu puckiego i hotelach: kołdry, poduszki, pościele, koce. Przydaje się także każda ilość karmy, a mile widziane są także dodatki - posłania, smycze, zwierzęce zabawki...

Te wszystkie rzeczy trafiają do strażnicy OSP w Mieroszynie, skąd później druhowie przewożą transport do Schroniska Dąbrówka.

W tym roku było ich niemało, bo w akcję Pełna Miska dla Schroniska aktywnie włączył się Ośrodek Kultury Sportu i Turystyki, więc działania nabrały rozmachu.

Pełna Miska dla Schroniska w gminie Puck, 2023 rok. Podsumowanie

Wyniki tegorocznej zbiórki są imponujące, a mieszkańcy gminy Puck stanęli na wysokości zadania, bo w miesiąc udało się zebrać naprawdę rekordowe ilości towarów, który trafi do opiekunów zwierząt w powiecie wejherowskim. O skali przedsięwzięcia świadczą cyfry. Aż dwa dni zajęło strażakom tylko sortowanie wszystkich podarowanych rzeczy.

Całość została tradycyjnie dowieziona na miejsce.

- Łącznie w wyjeździe uczestniczyło 66 wolontariuszy, a byli nimi członkowie naszej OSP i MDP, młodzież z OSP Strzelno oraz sympatycy naszej jednostki - wylicza druh Łukasz Dettlaff z OSP w Mieroszynie.

Z Mieroszyna wyjechało 1683,04 kg karmy - w tym ok. 900 kg marek premium. Do tego 3560 kg pościeli, kołder i poduszek. A także drobniejsze rzeczy, jak drapaki dla kotów, środki czystości, transportery, witaminy dla psów i kotów oraz

  • 15 legowisk,
  • 21 smyczy,
  • 53 obroże i szelki,
  • 14 misek,
  • 48 zabawek.

ZOBACZ TEŻ: Pełna Miska Dla Schroniska 2022. Mieszkańcy powiatu puckiego pokazali siłę i jedność: sprawili, że akcja OSP Mieroszyno pobiła rekord!

Drugie życie zyskają też banery reklamowe i wyborcze, które z ulic trafią m.in. do bud i schronisk dla porzuconych zwierząt.

Tradycyjnie w Schronisku Dąbrówka młodzi ludzie z gminy Puck sprawili też niespodziankę zwierzakom, bo strażacy i ich dorośli opiekunowie zabrali czworonogi na spacer po okolicy.

W Mieroszynie podkreślają, że na wspólny sukces złożyła się praca mnóstwa osób.

- Taki wynik to efekt bardzo dużego zaangażowania całej społeczności gminy Puck oraz powiatu puckiego i ciężkiej pracy - podkreśla pomysłodawca przedsięwzięcia Łukasz Dettlaff. - Na początku za ciężką pracę dziękujemy przede wszystkim koordynatorom zbiórki, mnóstwo poświęconego czasu, tysiące odebranych telefonów podczas tego miesiąca, członkom MDP i OSP za ciężką pracę podczas odbiorów i segregacji zebranych rzeczy.

Ciepłe słowa skierowane zostały do tych, którzy pomogli w transporcie - to firmy Mar-Pol oraz Lewicki Transport, które udostępniły autobus i samochód ciężarowy.

- Na samym końcu dziękujemy wszystkim, którzy wsparli zbiórkę, dziękujemy, że razem możemy pomagać jeszcze lepiej i jeszcze skuteczniej - komentują druhowie. - Liczymy, że w przyszłym roku również wszyscy razem będziemy mogli tworzyć kolejną edycję zbiórki Pełna Miska dla Schroniska.

W Schronisku Dąbrówka cieszą się z każdego podarowanego kilograma. W sumie zebrało się ich ponad 5,5 tony!

- Podczas wizyty w Dąbrówce poza samym przekazaniem darów druhowie oraz sympatycy OSP mieli okazję do obejścia schroniska, wyprowadzenie na spacer psów oraz wysłuchaniu pogadanki, na czym polega praca w schronisku - informują w OTOZ Animals - Schronisko Dąbrówka. - Na miejscu, pracownicy schroniska, w geście wdzięczności za ogromne serca dla bezdomnych zwierzaków, zorganizowali stoisko z ciepłą kawą, herbatą, oraz słodkim poczęstunkiem. Jesteśmy ogromnie wzruszeni i wdzięczni, a nasi podopieczni już korzystają z miękkich kocyków i zajadają pyszną karmę! Jeszcze raz bardzo dziękujemy OSP Mieroszyno, druhom z MDP oraz wszystkim, którzy włączyli się w tą przepiękną inicjatywę!

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

Zobacz też na dziennikbaltycki.pl:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Co dalej z cenami sprzętu AGD?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na puck.naszemiasto.pl Nasze Miasto