Sztorm Mosty - Czarni Pruszcz Gdański 2:1 (1:1). Wicelider wpadł na Złotych Piaskach | ZDJĘCIA

Krzysztof Hoffmann
Sztorm Mosty - Czarni Pruszcz Gdański 2:1
Sztorm Mosty - Czarni Pruszcz Gdański 2:1 A. Schröder
Sztorm Mosty u siebie nie zwykł przegrywać. Podopieczni Aleksandra Cybulskiego sprawili niemałą niespodziankę urywając punkty dotychczasowemu wiceliderowi gdańskiej okręgówki. Czarni Pruszcz Gdański mieli zbyt mało argumentów, by pokonać rozpędzonych Sztormowców. Dwa gole strzelił Jacek Pieprzyk. Piłkarski Serwis Powiatu Puckiego.

Sztorm Mosty - Czarni Pruszcz Gdański 2:1 (1:1). Kolejne zwycięstwo u siebie dla piłkarzy z gminy Kosakowo. Tym razem o sile drużyny, która na własnym boisku nie przegrała od prawie roku przekonał się wicelider gdańskiej okręgówki.

Samo spotkanie było typowym meczem walki. Wynik otworzyli goście, którzy na Złote Piaski przyjechali w osłabionym składzie. Trzech kluczowych zawodników do Mostów po prostu nie dotarło. Dobrze broniącego Eryka Skulicha zaskoczył Paweł Jaszczyk w 17 minucie. Czarni podobnie mocno zaczęli pojedynek z MKS Władysławowo, gdzie w pierwszym kwadransie zaaplikowali dwie bramki.

PIŁKARSKI SERWIS POWIATU PUCKIEGO:

Sztormowcy jednak zdołali się podnieść i przed przerwą za sprawą Jacka Pieprzyka doprowadzili do wyrównania. W drugiej połowie gospodarze przycisnęli jeszcze mocniej. Drużynę mobilizowała twarda i skuteczna gra kapitana - Kamila Kurdybelskiego. Piłkarze z Mostów przesunęli ciężar gry na połowę rywala. Efekt? Szybko strzelony gol na 2:1. Doskonałe dośrodkowanie z rzutu wolnego wykorzystał po raz kolejny Jacek Pieprzyk. Późniejsza uważna gra w defensywie zapobiegła utracie kolejnych goli. Choć Czarni atakowali do samego końca.

Sztorm Mosty - Czarni Pruszcz Gdański 2:1 (1:1)

Bramki Sztorm: Jacek Pieprzyk (25, 55)

Sztorm: Skulich - Niedźwiedzki, Standura (72 Ankiewicz), Pieprzyk, Chełmikowski - Meller, Ciecierski, Doumbouya, Kurdybelski - Kupiec (83 Borucki), Szumotalski (67 Czaplicki)

Zwycięstwo smakuje jeszcze bardziej, bo drużynę Czarnych w gronie faworytów do awansu na łamach Dziennika Bałtyckiego wymieniał trener Sztormu, Aleksander Cybulski.

- Nie ma się co oszukiwać. Jesteśmy drużyną ze środka tabeli, ale myślę, że będziemy potrafili postraszyć i urwać punkty ligowym tuzom, czyli MKS-owi, Kowalom, Czarnym, czy Skarszewom - komentował szkoleniowiec Sztormowców.

W sobotę 16 września** Sztorm Mosty sprawdzi swoją formę na wyjeździe w derbach powiatu puckiego. O godz. 16 rozpocznie się mecz z Kaszubami Połchowo. Ekipa z gminy Puck** z kolejki na kolejkę gra coraz lepiej, więc szykuje się kolejne dobre widowisko.

Sztorm Mosty - MKS Władysławowo (sezon 2016/2017): Sprawiedliwy remis?

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani