Tri-Sea Władysławowo. Gabriela Czyż wicemistrzynią Polski w triathlonie | ZDJĘCIA

Tri-Sea Władysławowo: start w trathlonie
Tri-Sea Władysławowo: start w trathlonie Tri-Sea Władysławowo
Tri-Sea Władysławowo ze świetnymi wynikami w triathlonach. Gabriela Czyż w Bydgoszczy została wicemistrzynią Polski w triathlonie. Z kolei w Przechlewie niezły debiut zanotowała Aleksandra Bystram. A wszystko przy fantastycznej postawie kibiców władysławowskiego klubu.

Dwa starty triathlonowe mają za sobą sportowcy z Nadmorskiego Stowarzyszenia Miłośników Sportu Tri-Sea. I oba zakończone sukcesami.

Na pierwszy ogień poszedł Triathlon Bydgoszcz Borówno. Tu pogoda płatała figle, ale na starcie zawodów rangi mistrzostw Polski na pełnym dystansie, czyli tzw. Iron-man stanęło ponad 200 zawodników. Tu Tri-Sea Władysławowo reprezentowali: Gabriela Czyż, Bartłomiej Behmke, Adam Czyż (wszyscy indywidualnie), a w debiutującej sztafecie: Jarosław Markiewicz (pływanie), Jarosław Gondek (rower), Rafał Lisakowski (bieg).

Tri-Sea Władysławowo wróciło z tarczą, bo mistrzostwa ukończyli wszyscy nasi zawodnicy i to ze znakomitymi czasami.
- A nasza Ironwoman Gabrysia Czyż została wicemistrzynią Polski w triathlonie na dystansie pełnym, czyli 3,8 km pływanie, 180 km rower, 42 km bieg - wylicza Aleksandra Bystram z Tri-Sea. - Pełnego sukcesu nie udałoby się osiągnąć gdyby nie fantastyczna postawa naszych kibiców, którzy bez względu na zmieniającą się pogodę przez cały czas trwania wyścigu zapewniali zabezpieczenie punktu odżywiania oraz gorąco dopingowali nas na trasie.

Początek września to dla Tri-Sea Władysławowo aktywny udział w wielkim święcie triathlonu w Przechlewie. Tu w tzw. połówce (112,99 km: 1,9 km pływanie, 90 km jazda na rowerze, 21,095 km bieganie) zadebiutowała Aleksandra Bystram, z którą wystartowali Jarosław Galewski i Adam Maj, przyjaciel władysławowskiego klubu z Majsports. Z kolei w ćwiartce (56,5 km) walczył Włodzimierz Brazewicz. Kobiecy debiut wypadł świetnie, bo Aleksandra Bystram zajęła drugie miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Tu też w walce z trasą i słabościami pomogli przyjaciele, którzy gorąco dopingowali.