MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

W Chałupach i na Półwyspie Helskim gaz już płynie oficjalnie. Uroczyście otworzyli kurek gazowy, a G.EN. Operator szuka chętnych

OPRAC.:
Piotr Niemkiewicz
Piotr Niemkiewicz
Udział wzięli m.in. Prezes Zarządu G.EN. Operator, Paweł Chałupka (z lewej), Zastępca Burmistrza Jastarni Jacek Świdziński przedstawicielka Gminy Władysławowo, Sylwia Koss - Chludzińska, Kierownik Referatu Inwestycji i Gospodarki Komunalnej.
Udział wzięli m.in. Prezes Zarządu G.EN. Operator, Paweł Chałupka (z lewej), Zastępca Burmistrza Jastarni Jacek Świdziński przedstawicielka Gminy Władysławowo, Sylwia Koss - Chludzińska, Kierownik Referatu Inwestycji i Gospodarki Komunalnej. G.EN. Operator
Mają gaz ziemny na Półwyspie Helskim. W Chałupach właśnie otwarto kurek gazowy. To symboliczny koniec budowy gazociągu z Władysławowa do Juraty. - Jesteśmy przekonani, że to wydarzenie będzie kolejnym krokiem w kierunku poprawy jakości życia mieszkańców - podkreślają przedstawciele G.EN. Operator.

Gaz ziemny na Półwyspie Helskim. Oficjalnie odkręcili kurek gazociągu w Chałupach

Uroczysty akt otwarcia kurka gazowego w Chałupach to symboliczne zwieńczenie historycznej budowy gazociągu łączącego Władysławowo z Juratą. Dzięki tej inwestycji mieszkańcy Półwyspu Helskiego będą mieli dostęp do gazu ziemnego prosto z sieci przesyłowej.

W G.EN. Operator podkreślają wielowymiarowy aspekt całego przedsięwzięcia.

- Jesteśmy przekonani, że to wydarzenie będzie kolejnym krokiem w kierunku poprawy jakości życia mieszkańców regionu poprzez rozwój systemu dystrybucji gazu ziemnego oraz zapewnienie bezpieczeństwa dostaw paliwa gazowego - mówi Marta Mąkosa-Bilenda z G.EN. Operator.

Półwysep Helski był przez wiele lat białą plamą na mapie gazyfikowanej Polski. Zdecydowana większość domów ogrzewana była paliwem stałym, pozostali korzystali z pieców gazowych lub na olej opałowy.

Jak informują w G.EN. Operator, w ramach przełomowej inwestycji wybudowano 11 736 m sieci dosyłowej de 225 relacji Władysławowo – Kuźnica oraz 1 385 m sieci rozdzielczej de 63 w Chałupach.

- Dostęp do błękitnego paliwa zyskali mieszkańcy oraz ośrodki turystyczne od Władysławowa po Juratę - podkreśla operator sieci gazowej. - Zachęcamy więc do składania wniosków o przyłączenie do sieci gazowej.

Gaz ziemny z sieci to duży skok w kierunku ekologii, ale i podniesienia atrakcyjności nadmorskiego regionu.

- Rozbudowa sieci gazowej na tym odcinku daje nowe możliwości - komentują urzędnicy. - Istotnie wpłynie na komfort życia mieszkańców, wygodę turystów, a także zwiększy potencjał rozwoju gospodarczego gminy.

Gaz ziemny to połączenie bezpieczeństwa, wygody i dbałości o środowisko.

- Korzystanie z gazu ziemnego do celów grzewczych pozwala wyeliminować nieekologiczne źródła ciepła, a tym samym poprawić jakość powietrza, co się doskonale wpisuje w trendy ekoturystyki na Półwyspie Helskim - akcentują w G.EN. Operator.

Mieszkańcy Chałup, Kuźniocy, Jastarni Juraty zaintersowani przyłączeniem się do gazu ziemnego, mogą juz składać wnioski. Te można zrobić online na stronie internetowej G.EN. Operator lub w miejscowym oddziale firmy w Pucku.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Polacy ocenili rząd Tuska. Zaskakujące wyniki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na puck.naszemiasto.pl Nasze Miasto