Gedania Gdańsk - Kaszuby Połchowo 5:1. Znowu pięć bramek do tyłu | ZDJĘCIA, WIDEO

Krzysiek Hoffmann
Gedania Gdańsk - Kaszuby Połchowo 5:1
Gedania Gdańsk - Kaszuby Połchowo 5:1 Piotr Ciskowski
Jedna bramka Michała Skwiercza, pięć straconych, zero punktów i trzy żółte kartoniki (Krzysztof Skwiercz, Karol Dopke, Rafał Smyk) to bilans meczu Gedania Gdańsk - Kaszuby Połchowo (5:1). Tym razem nie wiatr, a słaba dyspozycja całej drużyny przyczyniły się do porażki w przedostatniej kolejce gdańskiej okręgówki. Piłkarski Serwis Powiatu Puckiego.

Pierwsza część spotkania Gedania Gdańsk - Kaszuby Połchowo nie wskazywała na tak wyraźną klęskę piłkarzy z gminy Puck. Wprawdzie to gospodarze strzelili pierwszego gola (Bartłomiej Pawluczuk - 24 minuta), ale Kaszuby Połchowo odpowiedziały celnie po 14 minutach trafieniem Michała Skwiercza. Jednak na trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu celnie strzelił Daniel Koselski i Rafał Smyk musiał po raz drugi wyciągać piłkę z siatki.

Kaszuby Połchowo dobił dwukrotnie Szymon Abramczyk (80, 85) a piłkarską kropkę nad i postawił Daniel Koselski (92).

PIŁKARSKI SERWIS POWIATU PUCKIEGO:

Kaszuby Połchowo rundę jesienną sezonu 2016/2017 nie mogą zaliczyć do udanych. Podopieczni Marcina Dettlaffa grają mocno w kratkę. W pojedynku z Gedanią niewiele pomógł jeden z liderów teamu z gminy Puck - Mariusz Grzywacz wracający do gry po groźnej kontuzji. Bez błysku tym razem zaprezentował się Mateusz Szczypior, który także miał kilkumiesięczny rozbrat z futbolem.

Kaszuby zgrały w składzie: Mateusz Szczypior, Mariusz Grzywacz (Karol Hildebrandt), Marcin Dettlaff, Dariusz Krzysztofik, Mateusz Krzysztofik (Karol Dopke), Sebastian Meina (Patryk Starba), Michał Skwiercz, Krzysztof Skwiercz (Adam Rydlewicz), Rafał Smyk, Grzegorz Toruńczak, Michał Więcek.

Po 14. kolejkach pomrskiej 5. ligi kaszuby Połchowo zajmują 13. lokatę (na 16 zespołów). Do wyżej notowanego Sztormu Mosty tracą trzy punkty.

Ostatni mecz w rundzie jesiennej zespół Marcina Dettlaffa rozegra w sobotę 11 listopada u siebie. Rywalem będą Orlęta Reda (trzecie miejsce; w ostatniej kolejce przegrały 2:5 z Czarnymi Pruszcz Gdański).