Dawid Erlich z Mrzezina Osobowością Roku 2020 w kategorii Kultura w powiecie puckim!

Magdalena Gębka-Scuffins
Magdalena Gębka-Scuffins
Dawid Erlich z Mrzezina zdobył tytuł Osobowości Roku 2020 w kategorii Kultura w powiecie puckim za: promocję lokali gastronomicznych poprzez muzykę hip-hopową w powiecie puckim. Teraz przed nim rywalizacja w etapie wojewódzkim. Żeby zagłosować na Dawida Erlicha, wyślij SMS o treści GDK.241 na numer 72355. Koszt: 2,46 zł z VAT.

Dawid Erlich z Mrzezina zajął pierwsze miejsce w powiatowym głosowaniu w plebiscycie Dziennika Bałtyckiego Osobowość Roku 2020 w kategorii - Kultura.

- Dziękuję za oddanie 384. głosów, jest to dla mnie wielkie wyróżnienie! - mówi Dawid. - Z tego miejsca chciałbym mocno pogratulować Dawid Zły Kaszubski Hip Hop za zajęcie drugiego miejsca w plebiscycie! Bardzo doceniam promowanie naszej, kaszubskiej ziemi poprzez muzykę HIP-HOP! Kto wie może już niedługo usłyszycie nas na jednej piosence!

Dawid otrzymał nominację, za promowanie lokali gastronomicznych poprzez muzykę hip-hopową.

Skąd miał na to pomysł? Jak mówi, wszystko zaczęło się kilka lat temu, gdy wraz ze znajomymi pojechali do KFC, właśnie wtedy Dawid wpadł na pomysł, by złożyć zamówienie dla całej grupy freestylując (improwizowany rap).

- Obsługa tego lokalu bardzo ciepło to przyjęła, spodobało się im to, co zrobiliśmy, a nagrany filmik uzyskał sporą ilość odsłon na YouTube - opowiada nam Dawid. - Gdy filmik poszedł w świat, zaczęły się do mnie zgłaszać inne lokale z prośbą o odwiedziny w takim stylu.

Dawid Erlich zdążył odwiedzić już między innymi KFC w Pucku, Mąkę i Wodę Pierogarnię w Pucku, Pizzerię "Pera" w Swarzewie, Pizzerię "La bamba" w Łebczu i Pralnię Chemiczną w Pucku.

Obecna lista lokali, które Dawid jeszcze zamierza odwiedzić i dla których stworzy teksty i muzykę zapewnia mu ręce pełne pracy.

Kandydat do tytułu Osobowość Roku 2020 w kategorii Kultura: ...

Dawid Erlich urodził się 23 października 2001 w Szpitalu Puckim. Najpierw mieszkał w Smolnie, a później w Mrzezinie. Dom dzieli z mamą Magdaleną, jej partnerem, dwoma braćmi Emilem (lat 11) i Nikodemem (roczek).

Podstawówkę i gimnazjum kończył w Mrzezinie, a obecnie kończy edukację w Powiatowym Zespole Szkół nr 4 im. Jakuba Wejhera w Wejherowie, gdzie nie tylko wyuczył się zawodu spawacza, ale także napisał maturę! Choć jej oficjalnych wyników jeszcze nie otrzymał, to jest dobrej myśli.

Jakie ma plany na przyszłość? Dawid od 3 lat jest w związku z Anią i nie widzi innej opcji, jak stworzenie z nią szczęśliwej rodziny. A zawodowo?

- Nie mam jeszcze konkretnych planów - mówi Dawid. - Zobaczymy jak los poprowadzi moje sprawy, cokolwiek się nie stanie w tej dziedzinie, to będę zadowolony.

Głosować w etapie wojewódzkim na kandydatów z ziemi puckiej można od poniedziałku, 31 maja 2021 do wtorku, 8 czerwca włącznie, a szczegóły i aktualne wyniki w poszczególnych kategoriach na bieżąco można sprawdzać na stronie Dziennika Baltyckiego.

Byłeś świadkiem zdarzenia na terenie powiatu puckiego? Daj nam znać! Podziel się zdjęciami z nami i naszymi Czytelnikami. Prześlij je nam na maila ([email protected]) lub wyślij w wiadomości prywatnej na naszym fanpejdżu - kliknij w baner poniżej i przejdź na naszego Facebooka:

Wideo

Dodaj ogłoszenie