Osobowości Roku 2020 w powiecie puckim. Oto zwycięzcy etapu powiatowego: Jakub Lasota, Karolina Majcher, Witold Wawrzonkoski i Dawid Erlich

Magdalena Gębka-Scuffins
Magdalena Gębka-Scuffins
Głosowanie w plebiscycie Dziennika Bałtyckiego w pierwszym etapie zostało zakończone. Zwycięzcy awansowali do finału wojewódzkiego. Kim są Osobowości Roku 2020 w powiecie puckim? To Jakub Lasota, Karolina Majcher, Witold Wawrzonkoski i Dawid Erlich.

Kategoria Działalność społeczna i charytatywna.

Ogromne zaskoczenie i wielka wygrana na sam koniec powiatowego głosowania: tu Jakub Lasota z Pucka zajął pierwsze miejsce. W ostatnich chwilach udało mu się prześcignąć Danutę Kędzior z Władysławowa, która zajęła drugie miejsce oraz Michalinę Klebbę ze Starzyna, która zajęła trzecie miejsce na podium.

Jakub Lasota to młody kelner z puckiej kawiarni, który został nominowany do plebiscytu Dziennika Bałtyckiego Osobowość Roku 2020 za inicjatywę, mającą na celu urozmaicenie życia seniorom i poprawienia humorów przez rozwożenie darmowej kawy wszystkim osobom 60+.

Widać pomysł się spodobał, a kawa zasmakowała, gdyż to właśnie Jakub Lasota został Osobowością Roku 2020 w powiecie puckim. Czy uda mu się zwyciężyć w wojewódzkim finale? Wszystko zależy od głosów naszych Czytelników.

Kategoria Kultura.

W tej kategorii zdecydowanymi liderami i rywalami byli: Dawid Zły z Władysławowa oraz Dawid Erlich z Mrzezina – łączy ich miłość do muzyki, Hip Hopu i twórczości. Przez cały okres trwania głosowania ich pozycje wymieniały się z pierwszej na drugą, ale we wtorkowy wieczór, na sam koniec głosowania, fani Dawida z Mrzezina pokazali, na co ich stać i zapewnili mu zwycięstwo.

Tak oto Dawid Erlich z Mrzezina został Osobowością Roku 2020 powiatu puckiego, a o tym, czy uda mu się wygrać w skali województwa zadecydują nasi Czytelnicy.

Kategoria Polityka, samorządność i społeczność lokalna.

Karolina Majcher ze Sławoszyna została Osobowością Roku 2020 w powiecie puckim. Tu zaskoczenia nie ma – od samego początku była liderką. Choć konkurencja była ostra, bo po piętach deptała jej dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół w Kłaninie Aldona Czerwińska, która ostatecznie zajęła drugie miejsce. Na trzecim miejscu znalazła się Monika Chabior z Władysławowa. Czy sołtys Sławoszyna Karolina Majcher ma szanse na wygraną w wojewódzkim finale?

Kategoria Biznes.

Witold Wawrzonkowski – szef władysławowskiego Szkunera od samego początku trwania głosowania zajmował pierwsze miejsce i nie oddawał go swojej konkurencji. Łukasz Brzóska z Piekarni Brzóska w Pucku zajął drugie miejsce, a Weronika Nowara, szefowa Szpitala Puckiego - trzecie.

To właśnie do Witolda Wawrzonkowskiego powędruje tytuł Osobowości Roku 2020 w powiecie puckim. Czy okaże się biznesowym zwycięzcą również w finale województwa pomorskiego?

Głosować w etapie wojewódzkim na kandydatów z ziemi puckiej będzie można od poniedziałku, 31 maja 2021 do wtorku, 8 czerwca włącznie, a szczegóły i aktualne wyniki w poszczególnych kategoriach na bieżąco można sprawdzać na stronie www.puck.naszemiasto.pl/wybieramy-osobowosci-roku-2020-w-kulturze-i-nauce-biznesie/ar/c15-8248944.

Byłeś świadkiem zdarzenia na terenie powiatu puckiego? Daj nam znać! Podziel się zdjęciami z nami i naszymi Czytelnikami. Prześlij je nam na maila ([email protected]) lub wyślij w wiadomości prywatnej na naszym fanpejdżu - kliknij w baner poniżej i przejdź na naszego Facebooka:

Będzie nowe święto państwowe?

Wideo

Dodaj ogłoszenie