Policja w Pucku: komunikat w sprawie ptasiej grypy. Gdzie i jak zgłaszać padłe ptaki? | NADMORSKA KRONIKA POLICYJNA

Magdalena Gębka-Scuffins
Magdalena Gębka-Scuffins
Udostępnij:
Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Pucku wystosowali specjalny komunikat, w którym apelują o niezbliżanie się do łabędzi na Zatoce Puckiej oraz do innych ptaków przebywających na terenie powiatu puckiego.

Powiatowy Lekarz Weterynarii 12 lutego 2021 r. wydał rozporządzenie nr 1/2021 „_W sprawie określenia obszaru zagrożenia wystąpieniem „Wysoce zjadliwej grypy ptaków” wywołanej przez wirus grypy ptaków podtyp H5N8_”.

- W związku z tym rozporządzeniem zwracamy się do wszystkich mieszkańców oraz turystów przebywających w powiecie puckim o niezbliżanie się do łabędzi na Zatoce Puckiej, oraz do innych ptaków przebywających na terenie powiatu - mówi mł. asp. Łukasz Brzeziński, oficer prasowy KPP w Pucku. - Oraz bezwzględnie o ich nieprzenoszenie w przypadku znalezienia martwych ptaków.

Co zrobić, jeśli zobaczymy / znajdziemy martwego ptaka?

- Prosimy o zgłaszanie pod jeden z numerów telefonów 601 680 425 lub 796 501 234 lub 607 970 788 przypadków znalezienia martwych ptaków na terenie gminy Puck - informują mundurowi z puckiej komendy.

Ptasia grypa w powiecie puckim. Na Zatoce Puckiej łabędzie z...

Rozporządzenie Powiatowego Lekarza Weterynarii w Pucku nr 1/2021 jest dostępne TUTAJ.

Natomiast treść nowego rozporządzenia Powiatowego Lekarza Weterynarii w Pucku nr 2/2021 znajduje się poniżej:

ROZPORZĄDZENIE NR 2/2021 POWIATOWEGO LEKARZA WETERYNARII W PUCKU z dnia 22 lutego 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie określenia obszaru zagrożenia wystąpieniem „Wysoce zjadliwej grypy ptaków” wywołanej przez wirus grypy ptaków podtyp H5N8 oraz nakazów i zakazów obowiązujących na tym obszarze.

Na podstawie art. 45 ust. 1 pkt 1, pkt 3 lit. b, pkt 4, pkt 10, ust. 3 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt (Dz. U. z 2020 r. poz. 1421) w związku z art. 3 ust. 2 pkt 16 ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2020 r. poz. 1439, 2020, 2361) zarządza się, co następuje:

§ 1. W rozporządzeniu Powiatowego Lekarza Weterynarii w Pucku nr 1/2021 z dnia 12 lutego 2021 r. w sprawie określenia obszaru zagrożenia wystąpieniem „Wysoce zjadliwej grypy ptaków” wywołanej przez wirus grypy ptaków podtyp H5N8 oraz nakazów i zakazów obowiązujących na tym obszarze wprowadza się następujące zmiany:

  • § 1 otrzymuje brzmienie „Za obszar, na którym istnieje zagrożenie wystąpienia choroby zakaźnej zwierząt „Wysoce zjadliwej grypy ptaków” uznaje się Miasto Puck, Miasto Władysławowo, miejscowości w Gminie Wiejskiej Władysławowo: Chałupy, Chłapowo, Jastrzębia Góra, Rozewie, Tupadły, miejscowości w Gminie Jastarnia: Kuźnica, miejscowość w Gminie Wiejskiej Krokowa: Parszkowo, miejscowości w Gminie Wiejskiej Puck: Błądzikowo, Brudzewo, Celbowo, Czarny Młyn, Darzlubie, Gnieżdżewo, Kaczyniec, Łebcz, Mechowo, Mieroszyno, Moście Błota, Mrzezino, Osłonino, Połchowo, Połczyno, Radoszewo, Rekowo Górne Rzucewo, Sławutowo, Sławutówko, Smolno, Starzyno, Starzyński Dwór, Strzelno, Swarzewo, Werblinia, Widlino, Zdrada, Żelistrzewo, miejscowości w Gminie Wiejskiej Kosakowo: Rewa”
  • § 5 otrzymuje brzmienie: „Rozporządzenie wykonują: Burmistrz Miasta Puck, Burmistrz Miasta i Gminy Władysławowo, Burmistrz Miasta Jastarnia, Wójt Gminy Puck, Wójt Gminy Krokowa, Wójt Gminy Kosakowo, Sołtysi miejscowości gmin położonych w obszarze zagrożonym wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków”.

§ 2. Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem podania do wiadomości publicznej w sposób zwyczajowo przyjęty na terenie Miasta Puck, Miasta Władysławowo, w miejscowościach w Gminie Wiejskiej Władysławowo: Chałupy, Chłapowo, Jastrzębia Góra, Rozewie, Tupadły, miejscowości w Gminie Jastarnia: Kuźnica w miejscowości w Gminie Wiejskiej Krokowa: Parszkowo, w miejscowościach w Gminie Wiejskiej Puck: Błądzikowo, Brudzewo, Celbowo, Czarny Młyn, Darzlubie, Gnieżdżewo, Kaczyniec, Łebcz, Mechowo, Mieroszyno, Moście Błota, Mrzezino, Osłonino, Połchowo, Połczyno, Radoszewo, Rekowo Górne, Rzucewo, Sławutowo, Sławutówko, Smolno, Starzyno, Starzyński Dwór, Strzelno, Swarzewo, Werblinia, Widlino, Zdrada, Żelistrzewo, miejscowości w Gminie Wiejskiej Kosakowo: Rewa, w powiecie puckim w ich granicach administracyjnych.

§ 3. Rozporządzenie podlega ogłoszeniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Pomorskiego.

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Pucku Marek Karwacki

Senior w sieci - Internet nie tylko dla młodych KOMENTARZ

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie